Strona główna | Dlaczego? | FAQ | Słowniczek | Wsparcie | Twórcy

Windows

Linux/Unix

Mac OS

Jabber

Poradnik Gadu-Gadu 2 Tlen

1. Eksport listy kontaktów z Gadu-Gadu

Wpierw musisz wyeksportować swoją listę kontaktów. Nieważne, czy do pliku czy na serwer. Klikaj kolejno Gadu-Gadu -> Import/Eksport -> Eksport Listy Kontaktów po czym wybierz miejsce, gdzie chcesz zapisać swoją listę kontaktów. Jeżeli będzie to plik, może mieć dowolną nazwę, konieczne jest tylko rozszerzenie .txt .

2. Pierwsze Uruchomienie

Przy pierwszym uruchomieniu komunikator zapyta, czy masz już swoje konto w portalu Tlen.pl. Jeżeli je posiadasz, wybierz drugą opcję i po wpisaniu swojego tlenowego loginu oraz hasła przejdź do konfiguracji połączenia z Internetem.

Tworzenie nowego profilu w komunikatorze
Kliknij, aby powiększyć

W następnym oknie zarejestrujesz swoje tlenowe konto. Musisz wybrać login, po którym będziesz idnetyfikowany(-a) w sieci, podać hasło oraz dokładnie wypełnić wszystkie pola dotyczące Twojej osoby. Gdy każde pole zostanie wypełnione, kliknij Dalej.

Rejestracja konta Tlen.pl
Kliknij, aby powiększyć

Nastepnie program poinformuje, że rejestracja przebiegła pomyślnie i poda kilka informacji o Twoim nowym koncie pocztowym na serwerze o2.pl. Po zapoznaniu się z odpowiednimi informacjami kliknij Dalej.

Następnie program poprosi o skonfigurowanie połączenia z Internetem. W większości przypadków możesz spokojnie zostawić wszystko tak, jak i jest i kolejny raz kliknąć Dalej.

W ostatnim oknie kreatora możesz wybrac opcję Importowania ustawień Gadu-Gadu. Jeżeli na komputerze, którego teraz używasz, jest Twój profil Gadu-Gadu, kliknij tą opcję. Jeżeli z jakiegoś powodu jest inaczej, kliknij Koniec i przejdź do kroku trzeciego.

Wybierz swój profil Gadu-Gadu, podaj odpowiednie hasło oraz numer i wybierz, skąd program ma zaimportować listę kontaktów. Oczywiście musisz dokonać wyboru odpowiedniego dla podjętego w pierwszym kroku.

Import ustawień z Gadu-Gadu
Kliknij, aby powiększyć

3. Wybór skórki

Ostatnim krokiem jest wybór skórki. Domyślnie jest tylko kilka podstawowych, ale nic nie stoi na przeszkodzie, by z czasem dodać kolejne.

Poniższy krok wykonuj tylko, gdy z jakiegoś powodu nie zaimportowałeś(-aś) ustawień z Gadu-Gadu. W innym przypadku przejdź do kroku piątego.

4. Ustawienia połączenia z systemem Gadu-Gadu.

Klikaj kolejno Menu -> Ustawienia programu -> Sieć -> Gadu-Gadu i w otrzymanym oknie wpisz swoje Hasło oraz Numer. Następnie wybierz jedną z dostępnych opcji importu listy kontaktów. Oczywiście powinna ona pasować do wyboru dokonanego w pierwszym kroku.

Aktywacja Gadu-Gadu
Kliknij, aby powiększyć

5. Końcowa konfiguracja

Możesz już rozmawiać ze znajomymi wciąż korzystającymi z Gadu-Gadu pomimo tego, że uzywasz jednego z alternatywnych komunikatorów. Kolejnym krokiem jest odwiedzenie portalu ekipa.tlen.pl, z którego pobierzesz wiele dodatków usprawniających wygląd lub funkcje Tlenu.