Strona główna | Dlaczego? | FAQ | Słowniczek | Wsparcie | Twórcy

Windows

Linux/Unix

Mac OS

Jabber

Poradnik Gadu-Gadu 2 Pidgin

1. Eksport kontaktów z Gadu-Gadu

Wpierw musisz wyeksportować swoją listę kontaktów. Nieważne, czy do pliku czy na serwer. Klikaj kolejno Gadu-Gadu -> Import/Eksport -> Eksport Listy Kontaktów po czym wybierz miejsce, gdzie chcesz zapisać swoją listę kontaktów. Jeżeli będzie to plik, może mieć dowolną nazwę, konieczne jest tylko rozszerzenie .txt .

2. Aktywacja Gadu-Gadu

Przy pierwszym uruchomieniu powinieneś(powinnaś) zobaczyć okno informujące o konieczności założenia konta jednego z dostępnych protokołów. Kilknij Dodaj.

Dodawanie konta Gadu-Gadu
Kliknij, aby powiększyć

Następnie z listy Protokół wybierz Gadu-Gadu. W polu Identyfikator wpisz swój numer GG, niżej hasło do niego; Lokalny alias definiuje pod jaką nazwą będą wyświetlane wysłane przez Ciebie wiadomości. Warto również zaznaczyć Zapamiętanie hasła, aby uniknąć konieczności wpisywania go przy każdej próbie logowania.

Wypełnianie danych konta Gadu-Gadu
Kliknij, aby powiększyć

3. Import listy kontaktów z Gadu-Gadu

Z menu Konta wybierz nowo dodane konto Gadu-Gadu. Z listy rozwijanej wybierz Pobierz listę kontaktów z serwera lub Wczytaj listę kontaktów z pliku..., w zależności od czynności wykonanej w pierwszym punkcie. W przypadku wybrania drugiej opcji, konieczne będzie jeszcze wskazanie pliku z kontaktami. Kontakty powinny zaimportować się bez problemów.

Importowanie kontaktów GG
Kliknij, aby powiększyć

4. Końcowa konfiguracja

Od tego momentu możesz rozmawiać przy pomocy jednego z alternatywnych komunikatorów ze znajomymi wciąż używającymi Gadu-Gadu. Sprób zgłębić się w opcje nowego programu. Możesz także dodać konta innych sieci, z których korzystasz (w szczególności polecam Jabbera, nawet jeżeli jeszcze nie masz konta). Nie zapomnij także powiedzieć znajomym o swoim nowym komunikatorze!