Strona główna | Dlaczego? | FAQ | Słowniczek | Wsparcie | Twórcy

Windows

Linux/Unix

Mac OS

Jabber

Poradnik Gadu-Gadu 2 Miranda

Pobierz gotową paczkę przygotowaną przez Stoow'a: Paczkę wystarczy rozpakować. Zawiera wszystkie niezbędne wtyczki do pracy. Po rozpakowaniu funkcjonuje jak zainstalowany komunikator.

1. Eskport listy kontaktów z Gadu-Gadu

Wpierw wyeksportuj swoją listę kontaktów z Gadu-Gadu do pliku. Robisz to kilkając Gadu-Gadu -> Import/Eksport -> Eksport Listy Kontaktów a następnie Eksport do pliku. Możesz nazwać go dowolnie, pamiętaj jednak, aby miał rozszerzenie .txt .

2. Aktywacja Gadu-Gadu

Kliknij M -> Opcje i przejdź do zakładki Gadu-Gadu w Sieć.
Wypełnij pola Numer Gadu-Gadu i Hasło odpowiednimi danymi. W pole E-mail wpisz swoje imię lub ksywkę - Miranda tak będzie podpisywała wszystkie Twoje wiadomości wychodzące.

Ustawienia opcji Gadu-Gadu
Kliknij, aby powiększyć

3. Import listy kontaktów z Gadu-Gadu

W menu Mirandy wyszukaj Gadu-Gadu i kliknij Importuj listę z.... Oczywiście wybrana opcja musi pasować do formy, w jakiej w pierwszym kroku wyeksportowałeś(-aś) listę kontaktów. Aby zaimportować listę z serwera, musisz być z nim połączony(-a), co możesz zrobić klikając na ikonkę Gadu-Gadu na dole komunikatora i wybierając Dostępny.
Import powinien przebiec bez problemów, dzięki czemu po chwili Twoja lista kontaktów zapełni się kontaktami z Gadu-Gadu.

Import listy kontaktów z Gadu-Gadu
Kliknij, aby powiększyć

4. Końcowa konfiguracja

Możesz już używać Mirandy do kontaktowania się z osobami wciąż używającymi Gadu-Gadu. Twoja przygoda z tym komunikatorem dopiero się rozpoczyna - koniecznie wejdź na addons.miranda-im.org, gdzie znajdziesz ogromną ilość wtyczek oraz paczek, które zmienią Twój komunikator nie do poznania. W razie problemów wejdź na polskie forum Mirandy gdzie znajdziesz odpowiedzi na wiele pytań. Zanim założysz nowy wątek obowiązkowo zapoznaj się z przyklejonymi tematami oraz przeszukaj forum w poszukiwaniu wątku poruszającego problem podobny do tego, który masz. Wielce prawdopodobne, że rozwiązanie jest znane.