Strona główna | Dlaczego? | FAQ | Słowniczek | Wsparcie | Twórcy

Windows

Linux/Unix

Mac OS

Jabber

Gadu-Gadu 2 Konnekt

1. Eksport listy kontaktów z Gadu-Gadu

Wpierw musisz wyeksportować swoją listę kontaktów. Nieważne, czy do pliku czy na serwer. Klikaj kolejno Gadu-Gadu -> Import/Eksport -> Eksport Listy Kontaktów po czym wybierz miejsce, gdzie chcesz zapisać swoją listę kontaktów. Jeżeli będzie to plik, może mieć dowolną nazwę, konieczne jest tylko rozszerzenie .txt .

2. Instalacja/update Konnekta do obsługi Gadu-Gadu

By konnekt od samego początku był zdatny do obsługi sieci Gadu-Gadu należy pierw takową wtyczkę zainstalować. Jeśli pobierzemy tzw. Pełną paczkę (Pobierz pełną paczkę) to wtyczka Gadu-Gadu będzie w niej zawarta, wystarczy ją zainstalować:

Jeśli natomiat pobraliśmy Małą paczkę (Pobierz małą paczkę) Konnekta, to nie mamy możliwości instalacji wtyczki Gadu-Gadu przy pomocy instalatora programu - musimy zaopatrzyć się w nią ręcznie przy pomocy wtyczki kUpdate, dzięki której możemy zaktualizować Konnekta. Udajemy się więc do ustawień komunikatora, a następnie klikamy na "Aktualizacje" (screen 1 od lewej). W otwartej zakładce wybieramy opcję "Przejrzyj aktualizacje". Po chwili ukaże nam się okienko wyboru aktualizacji (screen 2 od lewej), wybieramy w nim Wtyczki -> gg i klikamy Start.

3. Włączanie wtyczki Gadu-Gadu po instalacji

Jeśli instalowaliśmy wtyczkę Gadu-Gadu za pomocą instalatora (pełna paczka) to możemy ten krok pominąć. W przeciwnym wypadku wystarczy, że podczas pierwszego uruchamiania Konnekta w okienku wyboru wtyczek zaznaczysz GG / gg.dll, tak jak na screenie poniżej:

4. Konfiguracja Konnekta do obsługi Gadu-Gadu

Pierwszą rzeczą jaką musimy zrobić jest udanie się do Ustawień komunikatora, klikamy więc na głównym toolbarze na Ustawienia. Następnie rozwijamy zakładkę Użytkownik i wybieramy spośród sieci GG - klikamy na to, po prawej stronie ukazuje nam się okienko konfiguracyjne wtyczki Gadu-Gadu dla Konnekta. W pole Numerek GG wpisujemy swój nr Gadu-Gadu, a w pole Hasło swoje hasło do Gadu-Gadu, podobnie jak na screenie poniżej.

5. Pobieranie listy kontaktów

By zaimportować listę kontaktów do Konnekta wystarczy kliknąć na głównym toolbarze w przycisk Kontakty -> GG -> Importuj listę.

6. Końcowa konfiguracja

Od tego momentu możesz, za pomocą alternatywnego komunikatora, rozmawiać ze znajomymi wciąż używającymi Gadu-Gadu. Koniecznie zajrzyj na stronę domową Konnekta w poszukiwaniu paczek, które zmienią wygląd programu na taki, jaki dokładnie Ci pasuje. W razie problemów wejdź na undereK.pl gdzie znajdziesz dokładne poradniki krok po kroku opisujące praktycznie każde zagadnienie związane z Konnektem.