Strona główna | Dlaczego? | FAQ | Słowniczek | Wsparcie | Twórcy

Windows

Linux/Unix

Mac OS

Jabber

Poradnik Gadu-Gadu 2 GG Lite

1. Eksport kontaktów z Gadu-Gadu

Wpierw musisz wyeksportować swoją listę kontaktów. Nieważne, czy do pliku czy na serwer. Klikaj kolejno Gadu-Gadu -> Import/Eksport -> Eksport Listy Kontaktów po czym wybierz miejsce, gdzie chcesz zapisać swoją listę kontaktów. Jeżeli będzie to plik, może mieć dowolną nazwę, konieczne jest tylko rozszerzenie .txt .

2. Pierwsze uruchomienie

Po pierwszym uruchomieniu programu ukazuje się nam surowy komunikator pozbawiony obsługi jakiegokolwiek protokołu. Aby móc korzystać z zasobów, jakie udostępnia nam protokół Gadu-Gadu, musimy odpowiednio skonfigurować GG Lite. W tym celu podczas instalacji GG Lite zaznaczamy wtyczkę Gadu-Gadu:

Wybór wtyczek
Kliknij, aby powiększyć

3. Ręczne ustawianie wtyczki Gadu-Gadu

Następnie udajemy się do zakładki GG Lite na liście kontaktów:

Lista kontaktów
Kliknij, aby powiększyć

Po ówczesnym zaznaczeniu w zakładce wtyczki Gadu-Gadu, przechodzimy do kolejnego kroku, którym jest uzupełnienie numeru Gadu-Gadu oraz hasła.

W zakładce Gadu-Gadu w polu Numer wpisujemy swój numer, a w polu hasło, nasze hasło. Pozostałe pola pozostawiamy bez zmian.

4. Import listy kontaktów

W celu zaimportowania listy kontaktów udajemy się na listę użytkowników. Klikamy na przycisk Wtyczki, wybieramy w nim Gadu-Gadu, następnie Import kontaktów i sposób w jaki/skąd chcemy zaimportować listę.

5. Końcowa konfiguracja

Od tego momentu możesz komunikować się ze swoimi znajomymi używając jednego z alternatywnych komunikatorów.

 

 

Wszystkie obrazki zostały użyte wyłączenie w celach informacyjnych.