Strona główna | Dlaczego? | FAQ | Słowniczek | Wsparcie | Twórcy

Windows

Linux/Unix

Mac OS

Jabber

Poradnik Gadu-Gadu 2 AQQ

1. Eksport kontaktów z Gadu-Gadu

Wpierw musisz wyeksportować swoją listę kontaktów. Nieważne, czy do pliku czy na serwer. Klikaj kolejno Gadu-Gadu -> Import/Eksport -> Eksport Listy Kontaktów po czym wybierz miejsce, gdzie chcesz zapisać swoją listę kontaktów. Jeżeli będzie to plik, może mieć dowolną nazwę, konieczne jest tylko rozszerzenie .txt .

2. Pierwsze uruchomienie

Przy pierwszym uruchomieniu AQQ pomoże w stworzeniu profilu użytkownika. Pierwszy krok polega na podaniu swojego numeru AQQ. Oczywiście w przypadku, gdy nie korzystało się nigdy wcześniej z programu ani usług portalu Wapster.pl, należy utworzyć nowy numer. Należy jedynie wpisać dowolnie wybrane hasło - ustawienia proxy oraz socks5 są opcjonalne i nie musisz nic zmieniać.

Rejestracja nowego użytkownika
Kliknij, aby powiększyć

Na następnym ekranie możesz wpisać swóje dane osobowe. Jeżeli nie zaznaczysz opcji Ukryj dane personalne w katalogu publicznym zostaną one opublikowane w katalogu publicznym AQQ, dzięki czemu inni użytkownicy będąmogli wyszukać Twój numer. Jeżeli nie chcesz, nie musisz wypełniać tych pól - wystarczy, że wpiszesz swój Pseudonim. Posłuży on do lokalnego identyfikowania użytkownika, więc wpisanie imienia wydaje się dobrym pomysłem.

Uzupełnianie danych osobowych
Kliknij, aby powiększyć

Jeżeli na komputerze jest zainstalowane Gadu-Gadu, AQQ może zaimportować profil wybranego użytkownika.

Kończenie procesu rejestracji - import profilu z Gadu-Gadu
Kliknij, aby powiększyć

Gdy wybierzesz Tak, po wskazaniu profilu AQQ samo przygotuje konto GG i zaimportuje listę kontaktów. Jednak w przypadku, gdy jest on zabezpieczony hasłem, program nie będzie w stanie nic zrobić i będziesz musiał(a) ręcznie wykonać odpowiednie czynności. Opiszę to w dalszej części poradnika.

3. Wybór skórki

Po zakończeniu procesu rejestracji pozostaje wybrać skórkę, jakiej będzie używało AQQ. Domyślnie dostepne są 3, jednak nic nie stoi na przeszkodzie, by później dodać nowe.

Wybór skórki
Kliknij, aby powiększyć

4. Ręczne ustawianie wtyczki Gadu-Gadu

Wpierw w AQQ należy wybrać Tryb Zaawansowany z menu Widok, po czym wejść w Program -> Ustawienia AQQ.
W zakładce Gadu-Gadu wystarczy wpisać swój numer i hasło GG, po czym kliknąć Zastosuj.

Ustawienia Gadu-Gadu
Kliknij, aby powiększyć

5. Końcowa konfiguracja

Od tego momentu możesz komunikować się ze swoimi znajomymi używając jednego z alternatywnych komunikatorów. Koniecznie sprawdź, jakie opcje oferuje, zajrzyj na stronę domową w poszukiwaniu paczek, które zmienią wygląd Twojego AQQ nie do poznania oraz regularnie śledź wątek poświęcony wtyczce Jabbera na forum komunikatora.

 

 

Wszystkie obrazki zostały użyte wyłączenie w celach informacyjnych.